Bourns SDE0805A-8R2M
Inductor Power Unshielded Wirewound 8.2uH 20% 1MHz Ferrite 3.6A 52mOhm DCR Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.88%
相关零件
Ind Power Unshielded Wirewound 8.2uH 20% 1MHz Ferrite 4.1A T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 8.2uH 20% 1MHz Ferrite 2.8A 0.09Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Inductor Power Wirewound 8.2uH 20% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 3A 0.048Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Ferrite 2.8A 0.055Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 200KHz Ferrite 4A 0.068Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Ferrite 4.5A 0.0336Ohm DCR 3131 T/R
描述
General Purpose Inductor, 8.2uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sde0805A Series, 8.2 H, 20%, Unshielded, 0.052 Ohm, 3.6 A |Bourns, Inc. SDE0805A-8R2M
INDUCTOR, 8.2UH, 20%, 3.6A, UNSHLD; Inductance: 8.2µH; RMS Current (Irms): 3.6A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 3A; Product Range: SDE0805A Series; Power Inductor Case: 7.8mm x 7mm x 5mm; DC Resistance Max: 0.052ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200