Bourns SDE0805A-4R7M
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.63%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Inductor Power Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 4.6A 0.03Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 3.4A 0.07Ohm DCR Automotive T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 4.7uH 20% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 4.6A RDL
Inductor Power Molded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Alloy Sponge Powder 5.5A 0.035Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded Wirewound 4.7uH 20% Alloy Sponge Powder 5.5A 0.04Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded Wirewound 4.7uH 20% 4.5A 0.06Ohm DCR 2220 T/R
描述
SMD NON-SHIELDED POWER INDUCTOR, 4.7UH, 20%, SDE0805A
FIXED IND 4.7UH 4.3A 38 MOHM SMD
SDE0805A Nonstandard 0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm 4.7muH
1MHz 44.2MHz 4A 4.3A 4.7¦ÌH 38m¦¸ ¡À20% SMD,7X7.8MM , 7.8mm*7mm*5.5mm
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sde0805A Series, 4.7 H, 20%, Unshielded, 0.038 Ohm, 4.3 A |Bourns, Inc. SDE0805A-4R7M
INDUCTOR, UNSHLD, 4.7UH, 20%, 4.3A
4.3A 4.7uH ±20% 4A SMD,7x7.8mm Power Inductors ROHS
SDE POWER NON-SH IND 4.7UH 20%