Bourns SDE0805A-330M
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 20% 1MHz Ferrite 2A 0.13Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.35%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDE0805A-330M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3535
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 20% 1MHz Ferrite 1.55A 0.23Ohm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENNR8040T330M
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A 0.13Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 2.3A 0.097Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A 0.0936Ohm DCR 3939 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 0.132Ohm DCR 3131 Automotive T/R
描述
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
SMD NON-SHIELDED POWER INDUCTOR, 33UH, 20%, SDE0805A
FIXED IND 33UH 2A 130 MOHM SMD
Ind Power 33uH 20% 1MHz Ferrite 2A T/R
Avnet Japan
SDE0805A Nonstandard 0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm 33muH
1MHz 13.2MHz 1.6A 2A 33¦ÌH 130m¦¸ ¡À20% SMD,7X7.8MM , 7.8mm*7mm*5.5mm
33uH ±20% 1.6A SMD,7x7.8mm Power Inductors ROHS
Inductor, 33Uh, Unshielded, 2A; Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):2A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):1.6A; Product Range:Sde0805A Series; Dc Resistance Max:130Mohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDE0805A-330M