Bourns SDE0805A-221K
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 1KHz Ferrite 0.8A 0.96Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+147%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDE0805A-221K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Inductor Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A 0.65Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.66A 0.73Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.7A 0.78Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENLHL10TB221K
Ind Power 220uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 750mA RDL Ammo Pack
描述
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
SMD NON-SHIELDED POWER INDUCTOR, 220UH, 10%, SDE0805A
1KHz 6MHz 600mA 800mA 220¦ÌH 960m¦¸ ¡À10% SMD,7X7.8MM , 7.8mm*7mm*5.5mm
SDE0805A Nonstandard 0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm 220muH
FIXED IND 220UH 800MA 960MOHM SM
INDUCTOR, 220UH, 10%, 0.8A, UNSHLD
220uH ±10% 600mA SMD,7x7.8mm Power Inductors ROHS
SDE POWER NON-SH IND 220UH 10%
INDUCTOR, 220UH, 10%, 0.8A, UNSHLD; Inductance: 220µH; RMS Current (Irms): 800mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 600mA; Product Range: SDE0805A Series; Power Inductor Case: 7.8mm x 7mm x 5mm; DC Resistance Max: 0.96ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200