Bourns SDE0604A-270M
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 20% 1MHz Ferrite 1.7A 0.2Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
Farnell
3 个月趋势:
+0.19%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 20% 1MHz Ferrite 2.2A 0.12Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.162Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 5040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz 2A 0.078Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.1Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 27uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 1.3A 0.1Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 27uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sde0604A Series, 27 H, 20%, Unshielded, 0.2 Ohm, 1.7 A |Bourns, Inc. SDE0604A-270M
INDUCTOR, 27UH, 20%, 1.7A, UNSHLD; Inductance: 27µH; RMS Current (Irms): 1.7A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 1.2A; Product Range: SDE0604A Series; Power Inductor Case: 5.8mm x 5.2mm x 4.5mm; DC