Bourns SDE0403A-470K
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1MHz Ferrite 0.5A 0.631Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-18.30%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDE0403A-470K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 600mA T/R
Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 540mA T/R
Ind Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 35Q-Factor Ferrite 700mA RDL Box
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.4A 0.72Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENCBC3225T470KR
Inductor Power Chip Wirewound 47uH 10% 100KHz Ferrite 0.48A 0.871Ohm DCR 1210 T/R
描述
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
1MHz 16MHz 650mA 500mA 47¦ÌH 631m¦¸ ¡À10% SMD,4X4.5MM , 4.5mm*4mm*3.5mm
FIXED IND 47UH 500MA 631MOHM SMD
SMD NON-SHIELDED POWER INDUCTOR, 47UH, 10%, SDE0403A
INDUCTOR, UNSHLD, 47UH, 10%, 0.5A
500mA 47uH ±10% 650mA SMD,4x4.5mm Power Inductors ROHS
SDE0403A Nonstandard 0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm 47muH
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sde0403A Series, 47 H, 10%, Unshielded, 0.631 Ohm, 500 Ma |Bourns, Inc. SDE0403A-470K