Bourns RLB1014-563KL
Inductor Power Wirewound 56000uH 10% 79.6KHz 35Q-Factor Ferrite 0.052A 200Ohm DCR RDL Bag
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
element14 APAC
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.39%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns RLB1014-563KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1995-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
General Purpose Inductor, 56000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
79.6KHz 150KHz 60mA 52mA 35@79.6kHz 56mH 200¦¸ ¡À10% ,D8.7XL12MM 13mm
FIXED IND 56MH 52MA 200 OHM TH
52mA 56mH ±10% 60mA Plugin,D8.7xL12mm Power Inductors ROHS
RLB Radial Vertical Cylinder 0.343Dia 8.70mm 56mH
Inductor, 56000Uh, 10%, Radial; Product Range:Rlb Series; Inductance:56Mh; Inductor Construction:Unshielded; Rms Current (Irms):-; Saturation Current (Isat):-; Dc Resistance Max:200Ohm; Inductance Tolerance:± 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. RLB1014-563KL