Bourns RL187-102J-RC
RF Choke Wirewound 1000uH 5% 252KHz 90Q-Factor Ferrite 0.15A 6Ohm DCR RDL Bag
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns RL187-102J-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-06-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2023-03-06
LTD Date2023-09-06
相关零件
Inductor Power Drum Core 1000uH 5% 252KHz 40Q-Factor Ferrite 0.15A 6Ohm DCR RDL
Ind Chip Molded Bobbin Core 1mH 5% 252KHz 30Q-Factor Ferrite 30mA 1812 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1mH 5% 252KHz 30Q-Factor 30mA 40Ohm DCR 1812 T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 1mH 5% 252KHz 30Q-Factor Ferrite 30mA 1812 T/R
TAIYO YUDENLHL08TB102J
Inductor Power Wirewound 1000uH 5% 252KHz 55Q-Factor Ferrite 0.25A 2.7Ohm DCR RDL Ammo
TAIYO YUDENLHL10TB102J
Ind Power 1mH 5% 252KHz 50Q-Factor Ferrite 410mA RDL Ammo Pack
描述
General Purpose Inductor, 1000uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
CHOKE, 1000UH, 150MA, 5%, 1.3MHZ; Product Range: RL187 Series; Inductance: 1mH; DC Current Rating: 150mA; DC Resistance Max: 6ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 1.3MHz; Case Dimensi
Choke, 1000Uh, 150Ma, 5%, 1.3Mhz; Rango De Producto:Serie Rl187; Inductancia:1Mh; Inductancia, Tolerancia:± 5%; Resistencia Dc Máx.:6Ohm; Intensidad Nominal Dc:150Ma; Frecuencia De Autoresonancia Mín.:1.3Mhz; Espaciado De Cable:5Mm |Bourns Jw Miller RL187-102J-RC