Bourns PWR263S-35-7R50J
Res Thick Film 7.5 Ohm 5% 35W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
JRH Electronics
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.41%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
35W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 7.5Ω D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 7.5ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4035
RES, 7R5, 5%, 35W, POWER; Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK); Resistance: 7.5ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 250V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 35W; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coeffi
Resistor, Thick Film, 7.5 Ohm, 35W, 5%; Resistance:7.5Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr263S-35 Seriesrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-35-7R50J