Bourns PWR263S-35-3301J
Res Thick Film 3.3K Ohm 5% 35W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
element14 APAC
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+108%
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 3300ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4035
RES, 3K3, 5%, 35W, POWER; Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK); Resistance: 3.3kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 250V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 35W; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coeff
Resistor, Thick Film, 3.3Kohm, 35W, 5%; Resistance:3.3Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Voltage Rating:250V Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-35-3301J
RESISTOR, POWER, 3.3K, 0.05, 35W; Resistance:3.3kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:TO-263 (D2PAK); Resistor Mounting:SMD; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Series:PWR263