Bourns PWR263S-35-15R0J
Res Thick Film 15 Ohm 5% 35W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.76%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 15ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4035
RES THICK FILM 15 OHM 35W 5% D2PAK
Smd Current Sense Resistors, Aec-Q200 Pwr263 Series, 15 Ohm, 35 W, - 5%, 250 V, To-263 (D2Pak) Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-35-15R0J