Bourns PWR263S-35-1000J
Res Thick Film 100 Ohm 5% 35W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
数据表和文档
HQonline
Datasheet4 页5 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.62%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 100ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4035
100¦¸ ¡À5% 35W ¡À100ppm/¡æ D2PAK,TO-263-3,TO-263AB 10.1mm*10.4mm*4.5mm
PWR263S-35 FIXED RESISTOR TO-263-3D2Pak (2Leads + Tab) TO-263AB Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 100Ohm 35W