Bourns PWR263S-20-4700J
Res Thick Film 470 Ohm 5% 20W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.58%
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 470ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4140
470¦¸ ¡À5% 20W ¡À100ppm/¡æ D2PAK,TO-263-3,TO-263AB 10.1mm*10.4mm*4.88mm
TO-263-3D2Pak (2Leads + Tab) TO-263AB FIXED RESISTOR PWR263S-20 0.398Lx0.409W 10.10mmx10.40mm 20W 470Ohm ±100ppm/C
PWR263 POWER RESISTOR, TO263,20W,5%,470R
Resistance:470Ohm; Product Range:Pwr263S Series; Resistor Case Style:To-263 (D2Pak); Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Element Type:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; External Depth:10.4Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns PWR263S-20-4700J.