Bourns PWR263S-20-3R00F
Thick Film High Power Resistor, Surface Mount, TO-263, 3 Ohm +/-1% 20W +/-100PPM/C
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Master Electronics
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Smd Current Sense Resistors, Aec-Q200 Pwr263S Series, 3 Ohm, 20 W, - 1%, 250 V, To-263 (D2Pak) Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-20-3R00F
RES, 3R, 1%, TO-263, POWER; Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK); Resistance: 3ohm; Product Range: PWR263S Series; Voltage Rating: 250V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 20W; Resistance Tolerance: ± 1%; Tempe