Bourns PWR221T-30-1R00F
Res Thick Film 1 Ohm 1% 2.25/30W ±100ppm/C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页4 年前
Datasheet3 页11 年前
TME
Farnell
Electro Sonic
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1R, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay CPF11R0000FKEE6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1622371-1
RESISTORS METAL FILM RES 1 OHMS PWR-RTG 0.6 W TOL 1% AXIAL LR NEOHM SERIES
Axial Axial Military MIL-R-10509/1RN60 0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm 0.25W 1/4W 1Ohms ±100ppm/C
描述
TO-220-2Full Pack FIXED RESISTOR PWR221T-30 0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm 30W 1Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors 1Ω 30W ±100ppm/℃ ±1% TO-220-2 Through Hole Resistors ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 30W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1R, 1%, 30W, Thick Film; Resistance:1Ohm; Product Range:Pwr221T-30 Series; Power Rating:30W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR221T-30-1R00F
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 1 / Tolerance (±) % = 1 / Power Rating W = 30 / Voltage Rating V = 250 / Body Length mm = 10.4 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = PCB Pins / Body Height mm = 16.3 / Body Width mm = 3.2 / Mounting Type = Through Hole / Qualification = AEC-Q200