Bourns PWR220T-20-1R00F
Res Thick Film 1 Ohm 1% 20W ±100ppm/C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
HQonline
Electro Sonic
Farnell
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-77.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2011-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
TE Connectivity1623809-1
Fixed Resistor, Thin Film, 20W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1R, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay CPF11R0000FKEE6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1622371-1
TE Connectivity 1622371-1 Metal Film Resistor 1Ohm 3/5W 1% Through Hole
描述
TO-220-2 FIXED RESISTOR PWR220T-20 0.398Lx0.157W 10.10mmx4.00mm 20W 1Ohm ±100ppm/C
PWR220T SERIES TO-220 RADIAL THICK FILM RESISTOR 1OHMS +/-1% 20W +/-100PPM
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 20W, 1ohm, 4.4721V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1R, 1%, 20W, To-220, Thick Film; Resistance:1Ohm; Product Range:Pwr220T-20 Series; Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:250V; Resistor Technology:Thick Film Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR220T-20-1R00F