Bourns PVG5A503C03R00
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-75.61%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PVG5A503C03R00 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2017-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 3.9 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R
Res, Trimmer, 50K, Top Adjust, 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PVG5A503C03R00
RES, TRIMMER, 50K, TOP ADJUST, 10%; Trimmer Type: Multi Turn; Element Material: Cermet; Adjustment Type: Top Adjust; Track Resistance: 50kohm; Potentiometer Mounting: Surface Mount; No. of Turns: 12Turns; Product Range: PVG5 Se