Bourns PTD902-2020F-A502
Potentiometer, Carbon, 0.025W, 5000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
数据表和文档
Introduction Date2010-05-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 5000ohm, 200V, 20% +/-Tol
TT ElectronicsP091N-FC25BR5K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-E2JFK4D53
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC
PanasonicEVJ-Y10F03A53
Res POT 5K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (13.8 X 17.95mm) Pin Thru-Hole Tray
PanasonicEVJ-C51F02B53
POT 5K OHM 1/20W LINEAR
Potentiometer, Carbon, 0.025W, 5000ohm, 20V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
Panel Control - 9Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PTD902-2020F-A502
±20% 25mW 5kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Carbon Film POT 5K Ohm 20% 0.025W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (29.65 X 9.5 X 11.3mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive