Bourns PTD901-2015F-A105
Potentiometer, Carbon, 0.025W, 1000000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
数据表和文档
IHS
3 个月趋势:
-0.59%
Introduction Date2011-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-K420K-105B
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.125W, 1000000ohm, 200V, 20% +/-Tol
TT ElectronicsP160KN-0QC15A1MEG
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1000000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNP-0EC15A1MEG
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1e+06ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KN-0QC15A1M
1M¦¸ ¡À20% 100mW 200V(AC) , 24.5mm*17mm*21mm
描述
Panel Control - 9Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PTD901-2015F-A105
±20% 25mW 1MΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
1M¦¸ ¡À20% 25mW 20V(DC),150V(AC) 11.3mm*9.5mm*11.3mm
Res Carbon Film POT 1M Ohm 20% 0.025W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (22.05 X 9.5 X 11.3mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive