Bourns PM2120-331K-RC
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.50%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM2120-331K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Toroid 330uH 10% 1KHz Iron 3.2A 0.09Ohm DCR Box
Inductor Power Unshielded Wirewound 330uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.4A 1.26Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 520mA T/R
Murata Power Solutions18R334C
Inductor High Current Wirewound 330uH 10% 1KHz 49Q-Factor 730mA 335mOhm DCR RDL
Murata Power Solutions17334C
Inductor General Purpose Wirewound 330uH 10% 1KHz 100Q-Factor 420mA 1.1Ohm DCR RDL Pack
Wurth Elektronik744743331
RADIAL LEADED WIRE WOUND INDUCTOR, FIXED, .74A, .87OHM, 330UH, WE-TI SERIES
描述
Inductor Power Toroid 330uH 10% 1KHz Iron 3.6A 0.1Ohm DCR Box
Ind High Current Wirewound 330uH 10% 1KHz Iron 3.6A Box
Avnet Japan
PM2120 SERIES WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH A IRON CORE, 330 UH +/-10% 3.6A IDC
INDUCTOR, 330UH, 10%, 3.6A, SMD; Product Range:BOURNS - PM2120 Series; Inductance:330µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.1ohm; RMS Current (Irms):3.6A; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Core Material:Iron; DC Current Rating:3.6A; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2