Bourns PM2110-680K-RC
Inductor Power Toroid 68uH 10% 1KHz Iron 5.9A 0.027Ohm DCR Box
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Newark
element14 APAC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.72%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM2110-680K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor High Current Wirewound 68uH 10% 1KHz Iron 6.7A 29mOhm DCR Box
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.2A 0.24Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.85A 0.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 68uH 10% 10KHz Ferrite 3.5A 0.078Ohm DCR RDL
Inductor Power Drum Core 68uH 10% 1KHz Ferrite 2.8A 0.077Ohm DCR RDL
Ind Power Wirewound 68uH 10% 1KHz Ferrite 1.5A AXL Bag
描述
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
FIXED IND 68UH 5.9A 27 MOHM SMD
1KHz 5.9A 68¦ÌH 27m¦¸ ¡À10% SMD,25.4X30.5MM , 30.5mm*25.4mm*15.75mm
INDUCTOR, HIGH I,TOROID, 68UH, +/-10%
High Current SMD Power Inductors
POWER INDUCTOR, 68UH, 5.9A, 10%; Product Range:PM2110 Series; Inductance:68µH; RMS Current (Irms):5.9A; DC Resistance Max:27mohm; Inductance Tolerance:± 10%; Product Length:30.5mm; Product Width:25.4mm; Product Height:15.75mm RoHS Compliant: Yes