Bourns PM2110-470K-RC
Ind High Current Wirewound 47uH 10% 1KHz Iron 6.5A Box
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Newark
element14 APAC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.66%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM2110-470K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind High Current Wirewound 47uH 10% 1KHz 8.2A Box
Inductor Power Drum Core 47uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 5.5A 0.035Ohm DCR RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.4A 0.19Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.25A 0.17Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik744772470
FERRITE LEADED INDUCTOR, 47 UH, 2.3 A, .12 OHM, FIXED, 8095, WE-TI SERIES
Wurth Elektronik744773147
WE-PD2, UNSHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH FERRITE CORE, 47 UH, 680MA I
描述
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
Fixed Inductor Nonstandard 47µH ±10% 6.5A 22mΩ - -
POWER INDUCTOR, 47UH, 6.5A, 10%; Product Range:PM2110 Series; Inductance:47 H; RMS Current (Irms):6.5A; DC Resistance Max:0.022ohm; Inductance Tolerance: 10%; Toroidal Inductor Case:30.5mm x 25.4mm x 1