Bourns PM2110-271K-RC
Inductor Power Toroid 270uH 10% 1KHz Iron 3.4A 0.082Ohm DCR Box
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM2110-271K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor High Current Wirewound 270uH 10% 1KHz Iron 4.2A 72mOhm DCR Box
Inductor Power Unshielded Wirewound 270uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.42A 1.11Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 270uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.57A 0.97Ohm DCR T/R
Power Inductors - Leaded FIXED IND 270UH 770MA 557 MOHM
Ind 270.00 Uh 1.400 A 270.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-271K
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
描述
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
FIXED IND 270UH 3.4A 82 MOHM SMD
PM2110 Nonstandard 1.201Lx1.000W 30.50mmx25.40mm 270muH
Power Inductor, 270Uh, 3.4A, 10%; Rango De Producto:Serie Pm2110; Inductancia:270Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Resistencia Dc Máx.:0.082Ohm; Corriente Rms (Irms):3.4A; Cubierta Del Inductor Toroidal:30.5Mm X 25.4Mm X 15.24Mm |Bourns Jw Miller PM2110-271K-RC