Bourns PM2110-180K-RC
Inductor Power Toroid 18uH 10% 1KHz Iron 10.2A 0.009Ohm DCR Box
数据表和文档
JRH Electronics
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM2110-180K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind High Current Wirewound 18uH 10% 1KHz Iron 11.8A Box
Ind Power 18uH 10% 1KHz Ferrite 7.2A Radial Bulk
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 18uH 10% 1KHz Ferrite 1.28A AXL
Inductor Power Unshielded Wirewound 18uH 10% 1KHz Ferrite 3A 0.044Ohm DCR AXL Bag
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind Power 18uH 10% 1KHz Ferrite 6.64A Axial Bulk
描述
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
POWER INDUCTOR, 18UH, 10.2A, 10%; Product Range:PM2110 Series; Inductance:18µH; RMS Current (Irms):10.2A; DC Resistance Max:9mohm; Inductance Tolerance:± 10%; Product Length:30.5mm; Product Width:25.4mm; Product Height:14.48mm RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, TOROID, 18UH, 10%, 11.8A; Inductance:18µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.009ohm; DC Current Rating:10.2A; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Lead Spacing:22.9mm; Core Material:Iron; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); External Length / Height:14.48mm