Bourns PM2110-102K-RC
Ind High Current Wirewound 1mH 10% 1KHz Iron 1.9A Box
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
Newark
X-ON
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM2110-102K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginHonduras
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Toroid 1000uH 10% 1KHz Iron 2.5A 0.215Ohm DCR Box
Inductor Power Wirewound 1000uH 10% 1KHz 55Q-Factor Ferrite 0.4A 4.3Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz 78Q-Factor Ferrite 0.3A 3.9Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Wurth Elektronik7447462102
RADIAL LEADED WIRE WOUND INDUCTOR, FIXED, 5075, 1KUH, 0.25A, 43OHM, WE-TI SERIES
Wurth Elektronik744772102
Power Choke Unshielded Wirewound 1000uH 5% 1KHz Ferrite 0.41A 1.84Ohm DCR RDL Tray
描述
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
POWER INDUCTOR, 1000UH, 1.9A, 10%; Product Range: PM2110 Series; Inductance: 1mH; RMS Current (Irms): 1.9A; DC Resistance Max: 0.244ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; Toroidal Inductor Case: 30.5mm x 25.4mm x 15.24mm
Power Inductor, 1000Uh, 1.9A, 10%; Rango De Producto:Serie Pm2110; Inductancia:1Mh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Resistencia Dc Máx.:0.244Ohm; Corriente Rms (Irms):1.9A; Cubierta Del Inductor Toroidal:30.5Mm X 25.4Mm X 15.24Mm |Bourns Jw Miller PM2110-102K-RC