Bourns PM1812-5R6J-RC
Ind Chip Molded Bobbin Core 5.6uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 300mA 1812 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
JRH Electronics
_legacy Avnet
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.73%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 5.6uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 300mA 1.1Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLBM2016T5R6J
Inductor RF Wirewound 5.6uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 0.255A 1.144Ohm DCR 0806 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 5.6uH ±5% 7.96MHz 25 Q-Factor Ferrite 170mA T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 5.6uH 5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 200mA T/R
General Purpose Inductor, 5.6uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Ind RF Choke 5.6uH 5% 7.9MHz 45Q-Factor Ferrite 500mA AXL Bag
描述
General Purpose Inductor, 5.6uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
7.96MHz 33MHz 300mA 50@7.96MHz 5.6¦ÌH 1.1¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
PM1812 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 5.6muH
FIXED IND 5.6UH 300MA 1.1OHM SMD
Smd Inductor, 5.6 Uh, 300Ma, 5%, 33Mhz, Full Reel; Inductance:5.6Μh; Dc Resistance Max:1.1Ohm; Self Resonant Frequency:33Mhz; Dc Current Rating:300Ma; Inductor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:Pm1812 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1812-5R6J-RC