Bourns PM1812-390J-RC
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 39uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.15A 4.5Ohm DCR 1812 T/R
数据表和文档
Newark
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.06%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 39uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 150mA 4.5Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 39uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
TAIYO YUDENLBM2016T390J
Inductor RF Wirewound 39uH 5% 2.52MHz 20Q-Factor Ferrite 0.12A 5.07Ohm DCR 0806 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 39uH 5% 2.52MHz 30 Q-Factor Ferrite 65mA T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 39uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 65mA 6.4Ohm DCR 1210 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 39uH 5% 2.5MHz 50Q-Factor Ferrite 240mA AXL Bag
描述
2.52MHz 10MHz 150mA 50@2.52MHz 39¦ÌH 4.5¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
FIXED IND 39UH 150MA 4.5 OHM SMD
PM1812 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 39muH
Smd Inductor, 39 Uh, 150Ma, 5%, 10Mhz, Full Reel; Inductance:39Μh; Dc Resistance Max:4.5Ohm; Self Resonant Frequency:10Mhz; Dc Current Rating:150Ma; Inductor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:Pm1812 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1812-390J-RC