Bourns PM1812-270J-RC
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 27uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.17A 3.6Ohm DCR 1812 T/R
数据表和文档
Newark
Master Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 27uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 170mA 3.6Ohm DCR 1812 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 27uH 5% 2.52MHz 30 Q-Factor Ferrite 80mA T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 27uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 80mA 5Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Ind RF Choke Bobbin Core 27uH 5% 2.5MHz 50Q-Factor Ferrite 270mA AXL Bag
General Purpose Inductor, 27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
描述
General Purpose Inductor, 27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
2.52MHz 12MHz 170mA 50@2.52MHz 27¦ÌH 3.6¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
FIXED IND 27UH 170MA 3.6 OHM SMD
PM1812 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 27muH
Inductor, 27Uh, 170Ma, 5%, 12Mhz; Core Material:Ferrite; Dc Current Rating:170Ma; Dc Resistance Max:3.6Ohm; Inductance:27Μh; Inductance Tolerance:± 5%; Inductor Case Style:1812; No. Of Pins:2; Q Factor:50; Q Test Frequency:2.52Mhz Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1812-270J-RC