Bourns PM1812-120J-RC
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.225A 2Ohm DCR 1812 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Newark
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.75%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM1812-120J-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Molded 12uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 140mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 140mA 2.5Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 225mA 2Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 12uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 0.18A 2Ohm DCR 1210 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 12uH 5% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 350mA AXL Bag
描述
General Purpose Inductor, 12uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
2.52MHz 18MHz 225mA 50@2.52MHz 12¦ÌH 2¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
FIXED IND 12UH 225MA 2 OHM SMD
PM1812 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 12muH
Inductor, 12Uh, 225Ma, 5%, 18Mhz; Core Material:Ferrite; Dc Current Rating:225Ma; Dc Resistance Max:2Ohm; Inductance:12Μh; Inductance Tolerance:± 5%; Inductor Case Style:1812; No. Of Pins:2; Q Factor:50; Q Test Frequency:2.52Mhz Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1812-120J-RC