Bourns PM12651S-4R7M-RC
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 12A 0.015Ohm DCR T/R
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-61.76%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2026-06-30
LTD Date2026-12-31
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 15A 0.0112Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 10A 0.015Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7443310470
Power Inductor, 4.7Uh, Shielded, 11.5A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 7443310470
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 8.8A 0.016Ohm DCR 4339 Automotive T/R
描述
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5050
FIXED IND 4.7UH 12A 15 MOHM SMD
100KHz 27A 12A 4.7¦ÌH 15m¦¸ ¡À20% SMD,13.5X13.9MM , 13.9mm*13.5mm*5.9mm
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 27A, SMD
PM12651S Nonstandard 0.547Lx0.531W 13.90mmx13.50mm 4.7muH
12A 4.7uH ±20% 27A SMD,13.5x13.9mm Power Inductors ROHS
Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):12A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):27A; Product Range:Pm12651S Series; Dc Resistance Max:0.015Ohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:13.9Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM12651S-4R7M-RC.