Bourns PM1210-121J-RC
Inductor RF Molded Bobbin Core 120uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.07A 11Ohm DCR 1210 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Newark
Electro Sonic
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.06%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM1210-121J-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Molded 120uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 70mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 120uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 70mA 11Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 120uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
General Purpose Inductor, 120uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Ind RF Choke Bobbin Core 120uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 160mA AXL Bag
General Purpose Inductor, 120uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
描述
Ind Chip Molded Wirewound 120uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 55mA 1210 T/R
General Purpose Inductor, 120uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Chip Inductor, 120 Uh, 70Ma, 5%, 10Mhz; Inductance:120Μh; Dc Resistance Max:11Ohm; Self Resonant Frequency:10Mhz; Dc Current Rating:55Ma; Inductor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Product Range:Pm1210 Series; Core Material:Ferrite Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1210-121J-RC