Bourns PEC12R-4025F-S0024
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Farnell
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+43.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Introduction Date2013-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rotary Encoder, Mechanical, Incremental, 24 PPR, 0 Detents, Vertical, With Momentary Push Switch
描述
Incremental encoder, 5 V, impulses 24, PEC12R-4025F-S0024
Rotary Position Encoder, Single, 2 Channels
PEC12R 12MM INCREMENTAL ENCODER 24 PULSE
12 mm Incremental Encoder 5-Pin
ROTARY ENCODER MECHANICAL 24PPR
ENCODER INCRE QUAD HORIZN PC PIN
Incremental Encoder, 2Ch, 100Rpm, 5Vdc; Encoder Technology:Mechanical; Encoder Type:Incremental; Encoder Resolution:24Ppr; No. Of Detents:0 Detents; Orientation:Vertical; Push Switch:With Momentary Push Switch; Shaft Type:Flatted Endrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PEC12R-4025F-S0024