Bourns PDB182-K420K-203B
±20% 125mW 20kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
数据表
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet5 页13 年前
element14
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Res Carbon Film Trimmer 20K Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turns (10.3 X 12.1mm) Pin Thru-Hole
Res Carbon Film POT 20K Ohm 20% 1/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 20000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT Electronics91AR20KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2MFL3B24
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 20K EVU SERIES
描述
Res Carbon Film POT 20K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
Rotary Potentiometer, 20Kohm, 17Mm, 20%; Track Resistance:20Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:125Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb18 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; No. Of Gangs:2Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PDB182-K420K-203B