Bourns PDB182-K220K-502B
±20% 125mW 5kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
数据表
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet5 页13 年前
element14
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PT-10 Series 5 kOhm Vertical Mount Digital Potentiometer
Trimmer Potentiometers 5Kohms 10mm Rnd Top adj
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LV 5 K
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 5000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon Film, 0.1W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
LINEAR POTENTIOMETER W/ 6 MM DIA. SHAFT,5KOHM,+/-20%,0.05W, THRU HOLE
描述
Res Carbon Film POT 5K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
Rotary Potentiometer, 5Kohm, 17Mm, ±20%; Track Resistance:5Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:125Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb18 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; No. Of Gangs:2 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PDB182-K220K-502B