Bourns PDB182-K220K-104B
Rotary Potentiometer, Carbon, Pdb1 Series, 100 Kohm, Linear, 1, 125 Mw, Bushing Rohs Compliant: Yes
数据表
价格与库存
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet5 页13 年前
element14
Farnell
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Res Carbon Film Trimmer 100K Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turn (10.3 X 6mm) Pin Thru-Hole Bulk
PT10 Series 100 kOhm 0.15 W ±20 % Through Hole 10 mm Carbon Potentiometer
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Trimmer Potentiometer Carbon 6mm Cross Slot Hole PT 6 KV 100 K
POTENTIOMETER CARBON CERMET LINEAR 100 KOHMS KNURLED SHAFT PTV09 SERIES
描述
Res Carbon Film POT 100K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive