Bourns PDB181-K220K-103B
±20% 200mW 10kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页13 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.91%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2013-03-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 10000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LV 10 K
Trimmer Potentiometers 10Kohms 10mm Rnd Side adj
Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turns (10.3 X 12.1mm) Pin Thru-Hole
Top Adjustment VERTICAL ROHS3Compliant Carbon Potentiometer 卤20% 280掳 50mW 20V
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 10000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 3943
描述
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 10000ohm, 200V, 20% +/-Tol
PANEL CONTROL - 17MM-ST-CARBON | Bourns PDB181-K220K-103B
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (29.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
10K¦¸ ¡À20% 200mW 200V(DC) 17mm*17mm*21mm
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Rotary Potentiometer, 10Kohm, 17Mm, 20%; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb18 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; No. Of Gangs:1Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PDB181-K220K-103B