Bourns PDB12-H4251-202BF
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 2000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
数据表和文档
Datasheet2 页9 年前
Electro Sonic
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.92%
相关零件
Trimmer, Carbon, 0.1W, 2000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 300ppm/Cel, 1 Turn(s)
Trimmer Potentiometers 2Kohms 10mm Rnd Side adj
10 Mm Carbon Potentiometer |Amphenol Piher Sensors And Controls PT10MV10-202A2020
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 2000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNPD-2QC25B2K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 2000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 10.67 X 5.33mm) Pin Thru-Hole Bag
描述
±20% 80mW 2kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Carbon Film POT 2K Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (12.4 X 29.6mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
POT 2K OHM 0.08W CARBON LINEAR
PANEL CONTROL - 12MM-ST-CARBON
Rotary Potentiometer, 2K, 0.08W; Track Resistance:2Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:80Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb12 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PDB12-H4251-202BF