Bourns PDA241-SRT02-104B0
PDA24 24 mm Long Life Potentiometer 100K Ohm 15% 0.5 W 1(Elec)/1(Mech)Turn Panel Mount Tray
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-31.79%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2010-08-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-02-05
LTD Date2022-08-05
相关零件
Potentiometer, Carbon, 0.5W, 100000ohm, 500V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP231-QC20BR100K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TE Connectivity23ESB104MMF50NF
Res Carbon Film POT 100K Ohm 20% 1/5W 1Turn 6.35mm (60.7 X 20.4 X 25.2mm) Pin Panel Mount
TE Connectivity6-1676003-1
Potentiometers Cp16 100Ka 6X45 Nuts Fitted |Citec Te Connectivity CP16SH10IP06104F
描述
±15% 500mW 100kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Potentiometer, Carbon, 0.5W, 100000ohm, 500V, 15% +/-Tol
Res Carbon Film POT 100K Ohm 15% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (31.8 X 24.2mm) Solder Lug Panel Mount
Potentiometers 100Kohms .5W Linear SRT Plain Shaft
PANEL CONTROL - 24MM-ST-CARBON / Tray Packaging
POT 100K OHM 1/2W CARBON LINEAR