Bourns MOV-20D681K
MOV-20D Series Metal Oxide Varistor 600PF 100A, Clamping 1120V, Varistor 680V
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+671%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns MOV-20D681K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2011-12-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
1355V 1W 265J 600pF@1kHz 670V 510V 738V 6500A Radial Leaded Varistors ROHS
LittelfuseV510LA80BP
LA Series 675 VDC 510 V RMS 1280 V Clamp 6500 A 500 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV480LA80BP
LA Series 640 VDC 480 V RMS 1160 V Clamp 6500 A 550 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV480LS80BP
LS Series 640 VDC 480 V RMS 1160 V Clamp 6500 A 550 pF Radial Lead Varistor
845V 1W 220J 936pF@1kHz 415V 320V 459V 6500A Radial Leaded Varistors ROHS
MOV-20D Series Metal Oxide Varistor 650pF 100A; Clamping 1025V; Varistor 620V
描述
Var MOV 420VAC/560VDC 6500A 680V Thru-Hole Radial Bulk
680V 6.5KA 1 612V 748V 560V 420V 220J 720pF@1kHz 28mm
TVS Varistor, 420 VAC, 560 VDC, MOV-20DxxxK, 1.12 kV, Disc, Radial Leaded, 23 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
VARISTOR, 680V, 420VAC, 560VDC, 20MM DISC
Varistor, 220J, Through Hole Mount
Varistor, 680V, 420Vac, 560Vdc, 20Mm Disc; Voltage Rating Vac:420V; Voltage Rating Vdc:560V; Product Range:Mov-20Dxxxk Series; Clamping Voltage Vc Max:1.12Kv; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:6.5Ka Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. MOV-20D681K