Bourns MF-SM250-2
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 15V 100A 1.9W 25s 0.024Ohm SMD Solder
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页4 年前
Datasheet4 页17 年前
Datasheet4 页10 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.31%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns MF-SM250-2 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityRUEF250-2
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30V 100A 1.2W 10.3s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 18.3mm T/R
TE ConnectivityRUEF250U-2
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30V 100A 1.2W 10.3s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 18.3mm
TE ConnectivityRUEF250-AP
Ptc Resettable Fuse 100A 30V Ammo Pack/Circuit Protection |Raychem Te Connectivity RUEF250-AP
LittelfuseRF2778-000
Resettable Fuses - PPTC RUEF RADIAL RESETTABLE FUSE
LittelfuseRF2762-000
PTC Resettable Fuse, 0.07ohm, Through Hole Mount
30V 2.5A 100A -40¡Í~+85¡Í 5A 20m´Î 10.3s 70m´Î Radial Leaded Resettable Fuses ROHS
描述
PTC fuse, self-resetting, SMD, 15 V (DC), 100 A, 5 A (trip), 2.5 A (hold), MF-SM250-2
SMD Resettable Fuse, PPTC, 3425 (8763 Metric), MF-SM, 15 V, 2.5 A, 5 A, 25 s
FUSE, RESETTABLE, 0.25A, 0.374X0.264X0.125", SMT, 15VDC, DCR 0.024 OHMS, PCB
SMD Resettable Fuses 15Volts 100Amps Hold 2.5A Trip 5A
PTC Resettable Fuse, 0.024ohm, Surface Mount
PTC Resettable Fuse 100A 15V T/R
Avnet Japan
FUSE, RESET PTC, 15V, 2.5A, SMD, REEL; Thermistor Mounting: SMD; Product Range: MF-SM Series; Holding Current: 2.5A; Tripping Current: 5A; Voltage Rating: 15V; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C;
Fuse, Resettable Ptc, 15V, 2.5A, Smd, Full Reel; Pptc Case Style:3425 (8763 Metric); Product Range:Mf-Sm Series; Voltage Rating:15Vdc; Holding Current:2.5A; Trip Current:5A; Time To Trip:25S; Current Rating Max:100A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. MF-SM250-2.