Bourns CW252016-15NK
Inductor RF Wirewound 0.015uH 10% 50MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 0.1Ohm DCR 1008 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
Newark
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns CW252016-15NK 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TAIYO YUDENHK160815NK-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 15nH 10% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
TAIYO YUDENHK100515NK-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 15nH 10% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 320mA 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 15nH 10% 100MHz 40Q-Factor 1A 40mOhm DCR 0805 Embossed T/R
描述
Inductor; High Q; Ind 15nH; Tol +/-10%; Cur 500mA; SMT; Case 1008; DCR 0.08 Ohms
General Purpose Inductor, 0.015uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Inductor, 15Nh, 500Ma, 10%, 2.5Ghz; Core Material:Ceramic; Dc Current Rating:500Ma; Dc Resistance Max:0.08Ohm; Inductance:15Nh; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Case Style:1008; No. Of Pins:2; Q Factor:40; Q Test Frequency:350Mhzrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CW252016-15NK