Bourns CRM2010-JW-4R7ELF
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet5 页3 年前
Datasheet4 页9 年前
Newark
Burklin Elektronik
element14
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.85%
Introduction Date2011-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1-1879499-7
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-074R7L
750mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2010JK-074R7L
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 4.7ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 5.1ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CRM2010 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 1W 4.7Ohm ±200ppm/C
Smd Current Sense Resistors, Crm Series, 4.7 Ohm, 1 W, - 5%, 200 V, 2010 [5025 Metric] Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRM2010-JW-4R7ELF