Bourns CRM1206-FX-10R0ELF
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 10Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet5 页3 年前
Newark
Burklin Elektronik
element14 APAC
3 个月趋势:
-9.96%
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF10R0V
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
SMD Chip Resistor, 10 Ohm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-1310RL
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
RCA Series 1206 0.25W 10 Ohm ±1% ±100 ppm/K Rectangular Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 10 Ω, 0.5 W, ±1 %, CRM1206-FX-10R0ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRM1206 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 10Ohm ±100ppm/C
High Power Current Sense SMD Resistor 10Ohm 1% 500mW
SMD Resistor 1206 10Ω ±1% 0.5W ±100ppm/℃
THICK FILM RESISTOR, 10 OHM, 0.5W, 1%, FULL REEL; Resistance:10ohm; Power Rating:500mW; Resistor Case Style:1206 ^3216 Metric]; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:CRM Series; Packaging:Tape & Reel