Bourns CR2010-JW-680ELF
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Datasheet9 页4 年前
Electro Sonic
3 个月趋势:
-0.60%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MCR Series 2010 68 Ohm ±5% 0.5 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Resistor Thick Film 2010 68 Ohm 5% 1/2W 200ppm/C Molded SMD Blister T/R
PanasonicERJ-12ZYJ680U
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
750mW Thick Film Resistors 400V ±5% ±200ppm/℃ 68Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES SMD 62 OHM 5% 1/2W 2010 / 62 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
描述
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 68 Ω, 0.5 W, ±5 %, CR2010-JW-680ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CR2010 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.5W 1/2W 68Ohm ±200ppm/C