Bourns CR2010-JW-561ELF
RES SMD 560 OHM 5% 1/2W 2010 / 560 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
数据表和文档
Datasheet9 页4 年前
Master Electronics
3 个月趋势:
-0.10%
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-12ZYJ561U
Res Thick Film 2010 560 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 560ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 560 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR Series 2010 560 Ohm ±5% 0.5 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-S1DJ561U
Res Thick Film 2010 560 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 560 Ω, 0.5 W, ±5 %, CR2010-JW-561ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 560ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CR2010 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.5W 1/2W 560Ohm ±200ppm/C