Bourns CR2010-JW-151ELF
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 150 Ω, 0.5 W, ±5 %, CR2010-JW-151ELF
数据表和文档
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.79%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1-1623695-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 150ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 150ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ151U
Res Thick Film 2010 150 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 150 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1020 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
CR2010 FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 150Ohm 0.5W 1/2W
Res 2010 150R 5% 500Mw Tc200 /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR2010-JW-151ELF
150¦¸ ¡À5% 500mW ¡À200ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*700¦Ìm