Bourns CR2010-JW-103ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页4 年前
Datasheet9 页4 年前
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.38%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 10000ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1000000ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ103U
Res Thick Film 2010 10K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 10K Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2010 10K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CR2010 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.5W 1/2W 10kOhm ±200ppm/C
10K¦¸ ¡À5% 500mW ¡À200ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*700¦Ìm
Resistor, 10K, 0.5W, 5%, Thick Film,; Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR2010-JW-103ELF