Bourns CR2010-JW-101ELF
500mW Thick Film Resistors 200V ±200ppm/℃ ±5% 100Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet9 页4 年前
IHS
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 91ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ101U
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 110ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
描述
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CR2010 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.5W 1/2W 100Ohm ±200ppm/C
Res, 100R, 5%, 0.5W, Thick Film, 2010; Resistance:100Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR2010-JW-101ELF