Bourns CR2010-FX-1000ELF
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 100Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页4 年前
Datasheet9 页4 年前
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.91%
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 2010 Case 100 Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 100ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF1000U
Res Thick Film 2010 100 Ohm 1% 3/4W ¦100ppm/¦C SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 100 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
Yageo GroupRC2010FK-07100RL
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 100Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2010FK-07100RL
Res Thick Film 2010 100 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CR2010 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.5W 1/2W 100Ohm ±100ppm/C
Resistor, 100R, 0.5W, 1%, Thick Film,; Resistance:100Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR2010-FX-1000ELF