Bourns CR0805-FX-6800GLF
Res Thick Film 0805 680 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页4 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
3 个月趋势:
+0.00%
SnapEDA
封装
Introduction Date2021-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-07680RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 680Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-07680RL
Res Thick Film 0805 680 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 680 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-13680RL
PanasonicERJ6ENF6800V
Res Thick Film 0805 680 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 680Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 680ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CR0805 SMD THICK FILM RESISTOR 680R 1%
RES, 680R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM
Res, Thick Film, 680R, 1%, 0.125W, 0805; Resistance:680Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:thick Film; Resistor Type:general Purpose; Product Range:cr Seriesrohs Compliant: Yes
RES, 680R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 680ohm; Product Range: CR Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Resistor Mounting: Surface Mount Device